atpakaļ uz sākumlapu  

Preses apskats

Auseklis, 2004. gada 7.oktobris
Gunita Ozoliņa
ZEMNIEKI KĻŪST PAR INSTALĀCIJAS ZVAIGZNĒM

- Interesanti, tā atzina visi aptaujātie multimediju instalācijas Piens dalībnieki un vērotāji, kuri sestdienas pēcpusdienā vērtēja nīderlandietes Esteres Polakas un latvietes Ievas Auziņas sadarbībā ar RIXC – Jauno mediju kultūras centru tapušā starpautiskā projekta noslēgumu Bārdu dzimtas muzejā Rumbiņos Katvaru pagastā. Vidrižu pagasta zemnieks Jānis Simsons, katvarieši: pagastvecis – zemnieks Mārtiņš Treimanis ar kundzi Zaigu, Aina Rudzīte, Ilga Grīnberga, Andis Ozols, vietējās piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības Pienene vadītāja Astrīda Pauliņa, vienu dienu pavadot ar GPS aparātu kabatā un fotokameras priekšā, nosacīti iezīmēja Limbažu pienā tapušā siera Rigamont sākuma posmu. Darbība, turpinājās Nīderlandē, ietvēra telefonsarunas ar tā lielāko izplatītāju Henku Vonku un siera receptes radītāju itāli Andželo Frosio.[...]

Vairāki desmiti interesentu, arī instalācijas zvaigznes – galvenie varoņi, aptuveni stundu ilgo izrādi noskatījās ar smaidu sejā un komentāriem. Jānis Simsons jau materiāla tapšanas laikā secinājis, ka mazos vietrāžus – GPS aparātus – labprāt piekombinētu katrai govij.

[...]Pēc demonstrējuma Katvaru pagasta Rumbiņu sētā pie milzīga Rigamont siera rituļa un pīrāgiem turpinājās sarunas par neparasto projektu.Katvarieši sirsnīgi pateicās projekta autorēm, vēlot viņām veiksmi un panākumus arī aiz Latvijas robežām. Pēc laika interesenti varēs ielūkoties projekta elektroniskajā versijā, jo autori sākuši darbu pie tā mājaslapas veidošanas un plāno, ka, iespējams, taps arī grāmata.

Svētdien visu ieinteresēti vēroja un vērtēja arī vairāki desmiti ārzemnieku, kuri Rumbiņos ieradās no starptautiskā jaunā multimediju kultūras festivāla Rīgā. Instalāciju varēs redzēt tikai līdz svētdienas pievakarei, tad tā ceļos uz Nīderlandi un vēlāk piedalīsies starptautiskā mākslas, mediju un tehnoloģiju izstādē Vācijā.